Entrevista a Helena R. Olmo en "Nueva Dimensión" con Juan Gómez

24, octubre | Nuestros autores | 2 Comentarios
Entrevista a Helena R. Olmo en "Nueva Dimensión" con Juan Gómez

Las momias cuentan historias sobre la trascendencia más allá de la muerte y el deseo de inmortalidad. Desde egipcios, mayas o culturas orientales los muertos eran momificados. Hoy en día nos revelan sus secretos. Hablaremos con Helena R. Olmo, ganadora del premio "Juan Antonio Cebrian" de divulgación histórica.

Pincha aquí para escuchar la entrevista completa.

Listado de posts

- - 23/11/2023 12:01

Motowizja na satelicie z kodowaniem Polsatu

 | Ocena 4.9 ★★★★★ 112 głosów

Kilka dni temu na kanale Motowizja nadawanym przez Canal+ pojawił się system kodowania należący do platformy satelitarnej Polsat Box, może to oznaczać, że dołączy do oferty tego operatora. Coraz więcej programów telewizyjnych dostępnych w jednej z platform trafia do konkurencyjnych nadawców, powoli zacierają się różnicę w pakietach abonamentowych. Wynika to z ograniczonej ilości potencjalnych klientów a udostępniając kanał innemu operatorowi właściciel pobiera opłatę od tzw. gniazdka czyli reasumując od ilości osób oglądających daną treść. Największe różnice występują w kanałach sportowych Polsat Sport i Canal+ Sport, w tej kwestii na razie nie zanosi się na współpracę, największe wydarzenia sportowe są na wyłączność w każdym z kanałów.

Chcąc mieć dostęp do zarówno do oferty Polsatu jak i Canal+ musimy podpisać u obu operatorów dwie niezależne umowy, wypożyczyć dekodery z kartami kodowymi, możemy mieć jedną antenę satelitarną ale z podwójnym konwerterem TWIN (przy dekoderach bez dysku) lub poczwórnym (przy dekoderach z twardym dyskiem do nagrywania) oraz niezależne kable poprowadzone do każdego dekodera cyfrowego. Nie mając dużego doświadczenia sam montaż i ustawienie anteny satelitarnej ® możemy zamówić w salonach firmowych współpracujących z lokalnymi monterami, prawie każdy punkt sprzedaży ma w swojej ofercie usługi serwisu technicznego. Na miejscu sprzedawca dobierze odpowiedni typ i średnicę anteny z konwerterem, na naszą prośbę może nam dostarczyć zestaw satelitarny w wybranym kolorze, dobranym do koloru dachówki i bez logo operatora.

Obydwa dekodery podłączamy do telewizora niezależnymi kablami HDMI, przełączanie odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania na którym jest przycisk "INPUT" lub "SOURCE" zmieniający źródło sygnału. W menu dekodera można uruchomić sterowanie automatycznym włączaniem telewizora, nazywa się to HDMI CEC, teraz jeśli uruchomimy jeden z dekoderów, odbiornik telewizyjny włączy się i samoczynnie przełączy na odpowiednie wejście. Rozdzielczość obrazu ustalana jest automatycznie przez dekoder i telewizor podczas włączania, oba urządzenia komunikują się przez kabel i wymieniają informację o aktualnych parametrach nadawanego programu telewizyjnego.

Captcha